Margarinas – tai augalinių riebalų ir vandens mišinys, skoniu, spalva, kvapu panašus į sviestą. Margarinas gaminamas iš augalinių riebalų. Margarino sudėtyje yra nuo 10 iki 90 proc. riebalų. Atitinkamai 100 g. margarino žmogaus organizmui suteikia nuo 345 iki 720 kcal. Laikant kambario temperatūroje margarinas yra kietos, teplios konsistencijos riebalų mišinys.
Pagal panaudojimą:
A) Stalo margarinai, kurie skirti tepti ant sumuštinių ar ruoši šaltus užkandžius
B) Margarinai kepimui, kurie skirti ruošti mielines, bemielės, sluoksniuotas tešlas. Kepti pyragus, ruošti kremus ir įdarus.
Pagal riebumą:
A) 80% – margarinas
B) 60% – sumažinto riebumo margarinas
C) 40% – pusės riebumo margarinas
D) Bet kokį kitokį riebalų kiekį turintis produktas vadinas riebalų tepinys
Margarinas gaminamas iš aukščiausios rūšies žaliavų. Sumaišius įvairius aliejus (rapsų, saulėgrąžų, kokosų ir kt.) su vandeniu, pridedant kitų sudėtinių dalių, pvz. druskos, pieno miltelių, vitaminų (β karotino, A, D, E), gaunama emulsija. Ji pasterizuojama, po to atvėsinama, šaldoma -20oC temperatūroje ir spaudžiama naudojant aukštą slėgį, kol masė kristalizuojasi ir gaunama margarinui būdinga konsistencija. Gauta masė – margarinas – išpilstoma į indelius ar kitokią pakuotę.
Margarino ir riebalų tepinių sudėtyje būna nuo 10 iki 90 proc. riebalų. Pagal riebumą margarinas skaidomas:
• 80 – 90 proc. riebumo – margarinas;
• 60 – 62 proc. – trijų ketvirtadalių riebumo arba sumažinto riebumo margarinas;
• 39 – 41 proc. – pusriebis margarinas arba lengvas margarinas;
UAB „Vilniaus margarino gamykla“ margarinas yra aukštos kokybės, sveikas bei skanus. Margarino asortimentas labai platus – gaminame daugiau kaip 30 receptų. Siūlome VILNIUS bei AIMA prekinių vardų margariną sumuštiniams bei privačių prekinių ženklų margariną.
Margarinas gaminamas iš aukščiausios rūšies žaliavų. Šiuolaikiniuose margarino gamybos procesuose naudojamos gatavos žaliavos:
Maišant įvairius aliejus ir riebalus gaunamas margarinas, kuris turi vis kitokias savybes, todėl šiuo metu margarino pramonė yra labai plati.
Į margariną gali būti pridedama:
Naudokitės šiuo lengvu receptu ir mėgaukitės.
Receptas nurodytas, kaip gaminti margariną namie, atitinka pagrindinius margarino gamybos etapus: augalinių riebalų ir vandens maišymą kartu. Gamykloje, mes galime geriau kontroliuoti temperatūros ir maišymo rėžimus, dėl to gauti geresnę margarino kokybę.
Augant riebalų pramonei, paprastai išvalyti riebalai nebetenkino gamintojų. Todėl buvo pradėta modifikuoti riebalus taip, kad jie įgautų norimas savybes. Vienas iš tokių modifikavimo būdų yra riebalų hidrinimas. Tai yra skystų riebalų pavertimas kietais riebalais.
Pvz.: Rapsų aliejus turi daug riebalų rūgščių, su nesočiomis jungtimis, kurios nulemia, kad aliejus yra skystas. Hidrinant aliejų, prie nesočiųjų riebalų rūgščių jungčių yra prijungiami vandenilio atomai ir taip gaunami kieti riebalai.
Yra du aliejaus hidrinimo būdai, tai dalinis ir visiškas hidrinimas. Dalinio hidrinimo metu, prie dalies nesočiųjų riebalų rūgščių yra prijungiamas vandenilis. Visiško hidrinimo metu prie visų nesočiųjų riebalų rūgščių yra prijungiamas vandenilis.
Didžiausia dalinio hidrinimo problema yra ta, kad jo metu susidaro kenksmingos trans-riebalų rūgštys, kurios turi neigiamos įtakos žmogaus sveikatai.
Margarinas yra gaminamas iš aukščiausios kokybės augalinių riebalų. Natūraliai trans riebalų rūgščių susidaro atrajojančių žolėdžių gyvūnų didžiajame skrandyje. Todėl jų galima aptikti pieno produktuose ir mėsoje.
Augaliniuose riebaluose trans riebalų rūgščių gali atsirasti, tik hidrintus augalinius riebalus. Vilniaus margarino gamykloje nenaudojami hidrinti riebalai.
UAB VMG Food (buvusi Vilniaus margarino gamykla)
Zietelos g. 3, LT-03160
Vilnius, Lietuva
Įmonės kodas 110810384
PVM kodas LT108103811